Čer 272011

Vzpomínková jízda – veteránská rallye, Memoriál Elišky Junkové.
Dne 25.6.2011 jsme se s Erenou zůčastnili již potřetí Novobydžovského čtverce. Posádka ve složení Mojmír Drábek, Vlastimil Drábek, Ladislav Zima, Pavel Košťál a Franta Jilemický dorazila na náměstí v Novém Bydžově v 8:30 h a vystavili jsme Erenu na obdiv mezi ostatní veterány. Během výstavy se k nám přidal ještě Láďa (nebo Vláďa?) Kancnýř, kterého nikdo z nás 11 let neviděl. V půl jedenácté proběhla v historickém sále na radnici nezbytná rozprava, kde jsme se dozvěděli kudy povede trasa závodu a že měří cca 105 km, jako každý rok, pro některé posádky, které nezvládaly navigaci podle mapy tak jako my, to znamenalo pár kilometrů navíc. Po jedenácté se začalo startovat, my jsme vyjeli na trať jako každý rok poslední. Rallye začínala splněním dvou úkolů? přesné přejetí prkna pravým kolem a zastavení přesně 3 m před překážkou, obojí jsme zvládli díky umění řidiče výborně. Následoval další úkol na váze u cukrovaru, kde se měla odhadnout přesná váha vozidla s osádkou, sekli jsme se o 220 kg. Pak jsme vyrazili směr Stará Skřeněř, kde bylo další kontrolní místo a házelo se míčky na cíl, úplně bez problémů jsem se netrefil ani jedním. A tak to šlo se střídavým úspěchem a neůspěchem dál. Trať nás letos opět zavedla do Mlázovic, kde se podával jako vždy výborný oběd, výběr ze třech jídel. Přes Lužany a Dřevěnice jsme se malebnou krajinou Českého ráje po úzkých cestičkách a serpentinách dostali až pod hrad Kumburk, některé kopce jsme jeli dvojkou, taková tam byla stoupání. Posledních 500m stoupání ke hradu byla horská časovka, po vlastní ose, tedy pěšky. Ovšem výhled do kraje stál opravdu za to, viz foto. Obcemi Krsmol, Zboží apod. jsme se dostali zpátky k Lázním Bělohrad, a přes Šárovcovu Lhotu krásnou přírodou do Ostroměře, kde na naši Pragovku již čekali místní hasiči a po prohlídce našeho vozidla nám ukázali svoji Erenu, z roku 1942, kompletně rozebranou a po kouscích skládanou dohromady. Jelikož jsme se trochu zdrželi, vyrazili jsme urychleně směr Chomutice, Ohnišťany a Smidary ku Bydžovu. V Bydžově jsme splnili předposlední úkol, což byl slalom a jeli do Králik, kde bylo poslední stanoviště a cíl. Po výborné večeři bylo vyhlášení výsledků. Na prvních třech místech jsme nebyli a proto si na své umístění musíme počkat až bude zveřejněno na stránkách Klubu přátel historických vozidel. Po vyhlášení jsme se rozešli a vyrazili ke svým domovům. Byl to jako vždy nádherný zážitek, plný pohody a krásných strojů. Váš Mója Drábek.

One Response to “16. ročník Novobydžovského čtverce Memoriál Elišky Junkové 25.června 2011”

1. Takže výsledky – ve své kategorii Auta nad rok 1945 jsme byli 8. a celkově 22., účastnilo se 60 vozidel.