Kvě 262013
 

Ahoj hasičky a hasiči.

Dne 25.5.2013 jsme se s Erenou zůčastnili oslav 110 let založení SDH Mlázovice. Byla to letošní první cesta po náročnější opravě motoru z konce minulého roku. Motor šlape jako hodinky, jen bude třeba ještě seřídit ventily a karburaci, což provede tento týden náš dvorní mechanik Starej Mojas, který se spolu se mnou také účastnil této naší cesty. Počasí nám moc nepřálo a jeden fungující stěrač taky ne, začal se protáčet a tak jsem měl k dispozici setřené okénko cca 10×10 cm, ale to není nic co by nás zastavilo. Do Mlázovic jsme dorazili po poledni a během chvíle se sjeli i ostatní veteráni, jak můžete vidět na fotkách. Přijeli hasiči z Ostroměře s právě zrekonstruovanou erenou z roku 1941, dřevěnou kostru auta museli vyrobit teéměř celou znovu, tak byla na shnilá. Dále bych pak rád upozornil na červený Magirus žebřík, nádhrný stroj hasičů z Jíčína. Je z roku 1937 , žebřík vysune do 24 metrů a ještě dnes slouží jako záloha profi hasičů v Jíčíně. Za zmínku stojí i Praga 150, tzv. malá erena z SDH Šárovcova Lhota a Praga AN 1924. A asi největší senzace byla parní stříkačka z roku 1904 za Semil, můžete vidět v přiloženém videu. Za celý den jsme několikrát zmokli a uschli, což hasičům nevadí. Rovněž proběhla soutěž v štafetě a útoku. Celkově povedená akce. Váš Sprinter Hrdina (doufám, že mě letos Tomík taky nasadí )

Parní stříkačka v Mlázovicích – video

 

 Posted by at 12.44

 Leave a Reply

(required)

(required)

Kontrolní text

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>