Srp 062013
 

Dne 22. a 23.6.2013 jsme s Erenou nemohli chybět na 18. ročníku dvoudenní rallye Novobydžovský čtverec – Memoriál Elišky Junkové. Jako vždy od 9:00 proběhla výstava všech veteránů na náměstí. Kolem desáté se všichni řidiči jednodenní i dvoudenní verze závodu sešli na radnici k předstartovní rozpravě, kde jsme byli seznámeni s itinerářem trasy a upozorněním na záludnosti, které by nás mohly potkat. V poledne závod odstartoval. Hned po obvodu náměstí na soutěžící čekaly první tři kontroly s plněním ůkolů, šlo o slalom, přesné najetí pravým kolem na prkno a zastavení před překážkou přesně 4 metry. Dál trasa prvního dne pokračovala směr Jíčín, Prachovské skály a do kempu v Sedmihorkách. Po trase cca 70 km bylo třeba nalézt další průjezdní kontroly, z celkových deseti. Další ůkoly namátkou: odhadnout kolik je v kybliku kuliček, odhadnout kolik je v kanystru paliva, jaký je průměr dubu, hustilkou nafouknout rezervní kolo přesně na 1 atmosféru, vyřešit hlavolam, v míse štěrku najít 20 matek různých průměrů, poznat prvorepublikové herce, apod.. Krásnou přírodou a přes strmé kopce Českého ráje jsme dorazili do Sedmihorek, kde jsme měli zajištěn nocleh. Zde jsme se dozvěděli, že v průběžném pořadí za první den se dělíme o 2. a 3. místo. Večer jsme spolu s ostatními poseděli, popili a zazpívali. Ráno po snídani proběhla rozprava před další trasou a nezbytné focení všech účastníků pod starým dubem. V 11 hodin jsme odstartovali do dalšího dne. Dalších cca 70 km nás zavedlo přes Lomnici nad Popelkou, Jíčín a Smidary do Králik, kde bylo zakončení a vyhlášení. Jelikož se nám během dne jedna soutěž naprosto nezdařila, vůbec jsme netušili jak dopadneme. Jaké (velké) bylo naše překvapení, když jsme byli vyhlášeni na druhém místě v kategorii Auto nad rok 1945 a třetí celkově z 22 posádek dvoudenní rallye. Za tento výsledek děkuji celé posádce, kterou tvořili: Vlastimil Drábek nejst., Fanda Jilemický , Láďa Kancnýř a moje maličkost. Erena po loňské opravě motoru táhla skvěle, jen jednou jsem do kopce řadil dvojku, jinak všechny na trojku. A že to byly kopce, v okolí Hrubé skály a Troskovic. Vydařená akce!! Ahoj a pěkné léto přeje Mojmír Drábek, sprinter hrdina.

 Posted by at 19.31

 Leave a Reply

(required)

(required)

Kontrolní text

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>